ТЕПАЧКА ВО СКОПСКО КАФУЛЕ! Еве ги деталите

2 копии
2 копии
2 копии
7 копии

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 12.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од Национален парк Водно кон с.Горно ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
повеќе

Останато

Сојузот на синдикати на Македонија го реализира најавениот генерален штрајк во јавниот сектор барајќи линеарно зголемување на платите за 2.806 денари и враќање ...
сите 304 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 208 | | | веќе видена

Бугарското Министерство за надворешни работи побара од премиерот на Албанија, Еди Рама, да биде попристоен и „да зборува на соодветен јазик на политичар на ...
сите 456 | | | веќе видена

Босна и Херцеговина може уште годинава официјално да добие кандидатски статус за членство во Европската Унија, истакна синоќа австрискиот канцелар Карл ...
сите 491 | | | веќе видена

Советникот Нефи Усеини од ДУИ одново натепал сограѓанин во Охрид, додека ја чека пресудата за тепањето на сограѓанинот Спиро Топаловски. Во изминативе три ...
сите 439 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 196 | | | веќе видена

Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕПАЧКА ВО СКОПСКО КАФУЛЕ! Еве ги деталите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: