Левица: Новото поскапување на струјата во јули ќе ја колабира државата


Последното поскапување беше на крајот од 2021 година кога струјата поскапи за околу 10 отсто, далеку под реалното ниво на вистинските трошоци, благодарејќи на ...
| | веќе видена | слични

Официјално се уште не е претставен новиот модел на плаќање на електрична енергија. Но тоа што се знае е дека покрај досегашните поскапувања не очекува ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според базата на новиот модел за плаќање на потрошена струја за домаќинствата кој наскоро од страна на Регулаторната комисија за енергетика ќе биде ставен на ...
| | веќе видена | слични

Тој што повеќе ќе троши струја, повеќе и ќе плаќа. Ова е основата на новиот модел за плаќање на потрошената струја за домаќинствата што наскоро Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Новото поскапување на струјата во јули ќе ја колабира државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: