Пушилин: На воените заробеници од „Азовстал“ ќе им се суди на територијата на ДНР

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
| | веќе видена | слични

Двајца Британци и еден Мароканец, кои се бореле на украинската страна во источниот регион Донбас во земјата, може да се соочат со смртна казна, изјавија ...
| | веќе видена | слични

Генералното обвинителство на Народна Република Доњецк ја заврши истрагата за кривичното дело против платеници од Британија и Мароко. Ова беше објавено во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 8.000 украински борци се воени заробеници на територијатана проруските региони Луганск и Донецк, тврдат сепаратистите.Лидерот на т.н Народна Република ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 491 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 431 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пушилин: На воените заробеници од „Азовстал“ ќе им се суди на територијата на ДНР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: