Ердоган: Не можеме да ги игнорираме санкциите на Шведска против нас

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Главниот советник за надворешна политика на турскиот претседател Ибрахим Калин и американскиот советник за национална безбедност, Џејк Саливан вчера разговараа ...
| | веќе видена | слични

Турција го повтори своето барање до Финска да престане да ги штити организациите кои Анкара ги смета за терористички, доколку сака да влезе во НАТО. „Проблемот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган соопшти за намерата денеска телефонски да разговара со рускиот и со украинскиот колега, Владимир Путин и Володимир ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска најави дека има намера да разговара по телефон со руските и украинските колеги. „Сонуваме дека војната меѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со финската и шведската делегација не биле на очекуваното ниво.Турскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган изјави дека минатонеделните разговори со претставниците на Финска и на Шведска, не го дале очекуваниот резултат. ...
| | веќе видена | слични

Спортски авион со четири патници денеска во 11.25 исчезнал од радарот на хрватските служби за воздухопловна навигација во поширокото подрачје на Слуњ. Авионот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикати на Македонија го реализира најавениот генерален штрајк во јавниот сектор барајќи линеарно зголемување на платите за 2.806 денари и враќање ...
сите 304 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 208 | | | веќе видена

Бугарското Министерство за надворешни работи побара од премиерот на Албанија, Еди Рама, да биде попристоен и „да зборува на соодветен јазик на политичар на ...
сите 456 | | | веќе видена

Босна и Херцеговина може уште годинава официјално да добие кандидатски статус за членство во Европската Унија, истакна синоќа австрискиот канцелар Карл ...
сите 491 | | | веќе видена

Советникот Нефи Усеини од ДУИ одново натепал сограѓанин во Охрид, додека ја чека пресудата за тепањето на сограѓанинот Спиро Топаловски. Во изминативе три ...
сите 439 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 196 | | | веќе видена

Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Не можеме да ги игнорираме санкциите на Шведска против нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: