ВМРО-ДПМНЕ за Велковски: Ако има нешто незаконско СДСМ може да го реши случајот


СДСМ се обидува да направи евтин театар и да скандализира нешто што е согласно сите закони и прописи во Република Македонија. Впрочем доколку имаше нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Скопје секојдневно сведочат за неспособноста на Данела Арсовска, која нанесува штета за Град Скопје, oбвини во изјава за медиуми Љубица Јанчева, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Жителите на Скопје секојдневно сведочат за неспособноста на Данела Арсовска, која нанесува штета за Град Скопје. Последен пример за неспособност е оставањето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Градот Скопје ги демантира лажните информациите пласирани во јавноста од СДСМ дека Противпожарната бригада е без гориво.За точно информирање на јавноста, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од Градот Скопје ги демантираат информациите кои претходно ги изнесоа од СДСМ, дека Противпожарната бригада има гориво за уште неколку дена . var ai_block_div ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секојдневно на виделина испливува неспособноста на Данела Арсовска. Според јавно достапните информации Противпожарната бригада има гориво за само уште една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Град Скопје велат дека навреме е почната процедурата за нов договор кој е потпишан, со што се обезбедува континуирано и редовно снабдување со гориво на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена

Иако јагленот важи за еден од најзагадувачки фосилни горива и е најголемиот „виновник“ за климатскитепромени, сепак, и покрај напорите за негово „откажување“ ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ за Велковски: Ако има нешто незаконско СДСМ може да го реши случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: