Хил до Вучиќ: ГО ПОДДРЖУВАМЕ “OPEN BALKAN” и ќе помогнеме да се развие


5 копии

Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан Габриел Ескобар изјави дека се надева дека Србија ќе им се придружи на другите земји од Западен Балкан и ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот претставник на ЕУ за Западен Балкан Мирослав Лајчак изјави дека Црна Гора е најнапредна на нејзиниот европски пат, но дека процесот некако е ...
| | веќе видена | слични

Македонија следната недела ќе биде домаќин на лидерскиот самит на инцијативата Отворен Балкан во Охрид . Според најавите покрај најавеното присуство на ...
| | веќе видена | слични

Кирил Петков и Румен Радев ќе патуваат за Франција каде ќе остварат средба со претседателот Емануел Макрон. Бугарските медиуми пишуваат дека токму Франција ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ смета дека напредок во евроинтеграциите е нужен за земјите од Западен Балкан и оти сега е време за брза ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со соработка и заедничко делување многу побрзо и полесно ќе се надминат проблемите со кои цел регион се соочува, како последица на новата геополитичка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во рамки на денешната еднодневна посета на Црна Гора, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, оствари билатерална средба ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска учествуваше на годишниот Самит на Демократија во Југоисточна Европа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Верувам дека пораката е пратена иако веднаш после протестот почна некој обид за релативизирање на целокупниот настан, повеќе од очигледно е според ...
сите 568 | | | веќе видена

Заменичката на украинскиот министер за одбрана, Хана Малјар, вели дека Русија ги собрала речиси сите свои сили за да ги нападне населбите во близина на ...
сите 130 | | | веќе видена

БЕГ остана без лиценца, ќе се бара чаре за парно греење во Скопје. Одлуката ја донесе Регулаторната комисија за што Бислимовски очекува роковите да бидат куси ...
сите 161 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ја завршија општата расправа по Предлог-ребалансот на Буџетот, на која пратениците од ...
сите 272 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ е силно посветена на заштита на стандардот на граѓаните, во време на најголема светска економска криза. Ја ограничивме трговската ...
сите 189 | | | веќе видена

Стотици заробени Украинци четири недели биле држени од руските војници во нехигиенски подрум на училиштето во Јахидне, село во регионот Чернихив во северна ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хил до Вучиќ: ГО ПОДДРЖУВАМЕ “OPEN BALKAN” и ќе помогнеме да се развие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: