СДСМ прави евтин театар, измислува скандал за да дефокусира од реалните скандали во кои е заглавена


Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Лилјана Божиновска СДСМ прави евтин театар, измислува скандал за да дефокусира од реалните скандали во кои е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Жителите на Скопје секојдневно сведочат за неспособноста на Данела Арсовска, која нанесува штета за Град Скопје. Последен пример за неспособност е оставањето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Градот Скопје ги демантира лажните информациите пласирани во јавноста од СДСМ дека Противпожарната бригада е без гориво.За точно информирање на јавноста, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од Градот Скопје ги демантираат информациите кои претходно ги изнесоа од СДСМ, дека Противпожарната бригада има гориво за уште неколку дена . var ai_block_div ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секојдневно на виделина испливува неспособноста на Данела Арсовска. Според јавно достапните информации Противпожарната бригада има гориво за само уште една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Град Скопје велат дека навреме е почната процедурата за нов договор кој е потпишан, со што се обезбедува континуирано и редовно снабдување со гориво на ...
| | веќе видена | слични

Уште за една недела има гориво за камионите на Противпожарната бригада на Град Скопје. Тендерот за набавка на гориво за потребите на Град Скопје и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ прави евтин театар, измислува скандал за да дефокусира од реалните скандали во кои е заглавена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: