ВИДЕО | Руски тенкови се кријат во градините додека украинските беспилотни летала пукаат кон нив


Новите снимки покажуваат како украински беспилотни летала уништуваат руски тенкови кои се обидуваат да се засолнат во дворовите на околните куќи Беспилотни ...
| | веќе видена | слични

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков, соопшти дека руската артилерија погодила хангар со воена тахника на ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека ракетите уништиле големо складиште за оружје на украинската армија во градот Кривој Рог, каде што е роден ...
| | веќе видена | слични

По неколкудневни борби проруските сепаратисти од самопрогласената Народна Република Доњецк објавија во петокот дека воспоставиле целосна контрола над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оклопно возило на украинската армија пред или за време на бараж на руската артилерија и авијација ги товари своите соборици раштркани околу патот и гледа да ...
| | веќе видена | слични

Руски системи за противвоздушна одбрана соборија украински воено транспортен авион во близина на Одеса, кој доставувал муниција и оружје, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Руското министерство за одбрана објави снимка од лансирањето на крстосувачка ракета Р-500 од ракетниот систем „Искандер-К“ врз цел во Украина. На снимката се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Руски тенкови се кријат во градините додека украинските беспилотни летала пукаат кон нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: