Познато е каде ќе им се суди на членовите на Азов

9 копии
2 копии
2 копии
8 копии
2 копии

Двајца заробени руски војници се изјаснија за виновни за гранатирање град во источна Украина, во вториот судски процес за воени злосторства откако руските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 1188 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 64 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познато е каде ќе им се суди на членовите на Азов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: