Вработените во Управата за матични книги во среда на протест пред Министерството за финансии

Независниот синдикат на Управата за водење матични книги при Конфедерацијата на синдикални организации во среда ќе протестира пред Министерството за финансии ...
| | веќе видена | слични

Професорите од првиот и најголем универзитет во државата „Свети Кирил и Методиј“ бараат повисоки плати и најавуваат протест или штрајк во јунската испитна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членови на Независниот синдикат на Управата за водење на матични книги, денеска протестираа пред Министерството за финансии со барање да остварат средба со ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се жалат на неажурно работење во Управата за матични книги. Чекаат и со месеци за документ. Постои алатка електронско издавање и ја искористив таа ...
| | веќе видена | слични

Јован Андоновски заменик народен правобранител во емисијата 24 анализа истакна дека уставно е загарантирано правото на штрајк и апелира да се најде начин ...
| | веќе видена | слични

Блерим Абази директорот на управата за водење на матични книги во емисијата 24 анализа рече дека за догворот кој треба да биде потпишан од негова страна има ...
| | веќе видена | слични

Марјан Ристевски од КСОМ во емисијата 24 анализа истакна дека цел месец вработените во управата за водење на матични книги штрајкуваат и дека оствариле неколку ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Управата за матични книги организирани Независниот синдикат го остварија тоа што го ветија. Излеговме на протест во поголем број. Чекаме од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се очекува прва средба на работните групи за утврдување на забелешки за преговарачката рамка. Има ли провокатори на протестите и наменска „магла“ за ...
сите 607 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 1042 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 294 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ денеска се огласи со соопштение во кое го осудува протестот на македонскиот народ против бугаризацијата, го осудува насилството врз ...
сите 184 | | | веќе видена

Граѓаните и вечерва во 19:00 часот ќе протестираат против предлогот на француското претседателство. Протестот како и вчера, така и денес ќе започне пред ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените во Управата за матични книги во среда на протест пред Министерството за финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: