Пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – Абе, Ајде, Пули си ја работата...

„Најновата анкета на Стопанската комора за проблемите со кои се соочува бизнис-секторот во постапките пред администрацијата јасно потврдува дека ни се потребни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за висока раководна служба е сосема нов закон во правниот систем во нашата држава и треба да овозможи деполитизација на администрацијата од врвот на ...
| | веќе видена | слични

Онлајн дискусија „Именување по мерит: Што да очекуваме од законот за висока раководна служба“ ќе биде одржана денеска во организација на Институт за ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Генералниот секретаријат, Владата на својата 48 седница ги донесе Методологијата за начинот на подготвување, спроведување, следење, известување и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту една од 12-те секторски работни групи не го исполнила зададениот минимум за одржување на годишни пленарни седници според својот деловник, додека четири ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните немаат доверба и во голема мера сметаат дека не можат да влијаат на случувањата во општината во која живеат и државата, покажуваат податоците од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1036 | | | веќе видена

Македонија доживеа тотален дебакл и трајно нарушување на преговарачките позиции со Бугарија заради ненародната и неспособна власт предводена од СДСМ и ДУИ. ...
сите 315 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – Абе, Ајде, Пули си ја работата...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: