Крипто катастрофа: Ко-основачот на Етериум, Виталик Бутерин повеќе не е милијардер

Време зa читање: 2 минути Неодамнешната криза на пазарот на крипто не само што им наштети на инвеститорите, туку и на значајните претприемачи, бришејќи ...
| | веќе видена | слични

По колапсот на монетите на Terra, комесарката на Комисијата за фјучерси на стоки (CFTC) Каролин Фам ги повика инвеститорите да ги гледаат крипто-токените како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светот очекуваше да слушне од лидерите во Давос како тие имаат намера да ги решат проблемите на светската економија. Но, во економијата нема магично стапче. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Банката Џеј Пи Морган (JPMorgan) ја постави цената на биткоинот на 38.000 долари, што е за 28% повисоко од неговото сегашно ниво од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Околу 10 отсто од домаќинствата во шесте евро-земји опфатени со Европската централна банка (ЕЦБ) поседуваат крипто-средства, од кои ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пред околу шест месеци, bitcoin и голем број дигитални средства достигнаа највисоки нивоа на сите времиња, а крипто економијата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Доналд Трамп изјави дека по совет на адвокатот, одбил да одговара на прашања во рамките на правата и привилегиите кои на секој граѓанин му ги дава Уставот на ...
сите 70 | | | веќе видена

Според сателитските снимки, најмалку осум воени авиони биле уништени во експлозијата што се случи во вторникот во руската воздушна база. Тоа е воздушна база на ...
сите 171 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крипто катастрофа: Ко-основачот на Етериум, Виталик Бутерин повеќе не е милијардер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: