Арсовски: Покачувањето на просечната плата е вештачко, основните трошоци за живот двојно зголемени


Ако Ковачевски вели, малку кој верувал дека ќе има 500 евра просечна плата, јас велам дека сето тоа повторно е вештачко. Мораме да потенцираме дека малку кој ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер на Фејсбук објави дека неговата влада спроведе економски мерки за раст на просечната плата која достигна 500 евра како и пораст на ...
| | веќе видена | слични

Спроведуваме економски мерки за раст на просечната плата која достигна 500 евра како и на минималната плата, објави денеска премиерот Димитар Ковачевски. - ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ на дело покажува вистинска грижа за пензионерите. Од денеска започнува етапната исплата за мајските пензии за близу 330.000 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Слепото тврдење дека имаме историска најниска стапка на невработеност само ја покажува забеганоста на Владата којашто не ги гледа вистинските проблеми во очи. ...
| | веќе видена | слични

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
| | веќе видена | слични

„Да бев во позицијата да им кажам дека платите може да се зголемат за 30 отсто и повеќе, тоа ќе беше хит и за граѓаните и за стопанството“, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични

Имаме околу 200 милиони евра отплата на претходен долг, рече Бесими. Ребалансот е одговор на кризата која не можеше да се предвиди во перидот кога се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Покачувањето на просечната плата е вештачко, основните трошоци за живот двојно зголемени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: