За лажна надеж не следува аплауз министере!


8 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини не очекува дека со растот на цените на струјата повеќе домаќинства да се вратат на ...
| | веќе видена | слични

Редовното неделно интервју на РСЕ е со министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, во кое министерот одговара на прашања на нашиот ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
2 копии

Сојузот на синдикати е загрижен поради, како што велат, информациите дека група на пратеници и министерот за економија подготвуваат измени во законите со кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребните инвестиции за третман на отпадните води во охридскиот регион се меѓу 60 и 70 милиони евра. Тоа е многу голема сума и треба да одиме чекор по чекор, ...
| | веќе видена | слични

Нуредини, во неделното интервју за Радио Слободна Европа, ваквиот став го објаснува со тоа дека предлогот за зголемување на цената на струјата не е финален и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1061 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 100 | | | веќе видена

Народот се одлучи за промени, над 70.000 граѓани на улица ја делигитимираа власта, ќе има целосна блокада доколку нема договор за избори ова лето, изјави на ...
сите 235 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За лажна надеж не следува аплауз министере!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: