Мечот во Бутел прекинат во 14. минута во чест на Спасовски (ФОТО)

Иако не играа заедно во Вардар, Стефан Ристовски и Филип Гачевски се големи пријатели. Тоа го потврдува фактот дека кога капитенот на нашата репрезентација и ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Динамо Загреб одлучи привремениот тренер Анте Чачиќ да остане и во наредната сезона кормилар на овој клуб. Стратегот чиј што договор ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот ракометар на Вардар, централниот бек Стефан Крстевски е нов член на суперлигашот Бутел Скопје, потпишувајќи едногодишен договор. 23-годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мечот во Бутел прекинат во 14. минута во чест на Спасовски (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: