РК Вардар лесно го мина Бутел и дојде на еден чекор до титулата


Ракометарите на Вардар славеа со високи 23:33 во претпоследното коло во ракометката Суперлига и се приближија на само еден чекор од освојување на двојната ...
| | веќе видена | слични

Екипата на ЖФК Љуботен од Тетово е првак во натпреварувачката сезона 2021/22. Тетовки вчера, во последното коло од сезоната од Првата женска фудбалска лига, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Женскиот фудбалски клуб „Љуботен“ од Тетово стана првак во оваа натпреварувачка сезона 2021/2022 со победата во последното коло од Првата женска фудбалска ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерките на ЖФК Љуботен го освоија првиот трофеј во домашното првенство, откако во денешното последно коло беа подобри во дуелот со ЖФК Истатов со 3-1. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вардар 1961 ја исполни целта за оваа сезона, ја освои двојната круна. На последната средба од сезоната го совлада Тиквеш и го подигна 15. пехар. Еден од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 429 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 435 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

21 година од погибието на 10 армиски припадници кај Карпалак. Нема да биде заборавена нивната жртва за нашата слобода. Македонија памети. Слава им!, порача ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 67 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РК Вардар лесно го мина Бутел и дојде на еден чекор до титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: