Нова сигурна партија на Вардар, уште еден чекор до титулата


3 копии

Вардар 1961 ја исполни целта за оваа сезона, ја освои двојната круна. На последната средба од сезоната го совлада Тиквеш и го подигна 15. пехар. Еден од ...
| | веќе видена | слични

Салата „Јане Сандански“ не беше исполнета како што знае да биде, особено кога станува збор за последниот меч од една сезона кога Вардар треба да го подигне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ракометарите на Вардар по 15-ти пат ја освоија шампионската титула во македонската суперлига. Во натпреварот од последното 10-то коло во плеј-офот вардарци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 500 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова сигурна партија на Вардар, уште еден чекор до титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: