ДУИ и Кадиров заедно си ги прославија годишнините


6 копии

Пратеничката опозициска група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“, денеска, официјално ја поднесе Интерпелацијата за работата на Претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозицијата обвинува за бројни скандали, хаос и самоволие во работењето на Џафери, и побараа поддршка од пратениците од владњејачкото мзноинство за да му се ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ја поднесе интерпелација за работата на спикерот Џафери. Координаторот Мицевски побара сите пратеници да ја ...
| | веќе видена | слични

Сите ние како пратеници треба доследно да го почитуваме Етичкиот кодекс и да придонесеме за повисоко ниво на политичка култура. Сметам дека вокабуларот на ...
| | веќе видена | слични

Движењето Беса ќе ја поддржи интерпелацијата која ВМРО-ДПМНЕ ја поднесе за претседателот на Собранието, Талат Џафери . Од оваа партија нагласуват дека Џафери ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата обвинува за бројни скандали поврзани со работењето на собранискиот спикер и побара од него да не ја „крие интерпелацијата во фиока“. Пратеничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ соопшти дека незадоволството на работниците од јавниот сектор е огромно и од тие причини на денешната седница ...
сите 471 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 211 | | | веќе видена

Светот се соочува со „катастрофа“ поради сè поголемиот недостиг од храна, нагласи денеска преку видео линк генералниот секретар на Обединетите Нации (ОН), ...
сите 399 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, повторно реагираше на Твитер, во врска со Бугарија, во која наведува дека „вистинските пријатели не си наштетуваат еден на друг, ...
сите 487 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 203 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 183 | | | веќе видена

Одлуката - на Украина и на Молдавија да им се додели кандидатски статус за влез во Европската Унија, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја нарече „внатрешна ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ и Кадиров заедно си ги прославија годишнините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: