Киев ја исклучи можноста за примирје или отстапки за Русија

2 копии

„Дојдов, разбрав и го отпуштив шефот на службата за безбедност на Украина (СБУ) на регионот Харков, поради фактот што тој не работеше на одбраната на градот од ...
| | веќе видена | слични

Ставот на украинскиот лидер Володимир Зеленски за членството во НАТО и одбивањето да се регулира конфликтот во Донбас доведе до почеток на војната. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Инвазијата на руската армија во Украина денеска влезе во својот 96-ти ден. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја објави својата намера телефонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска ги посети припадниците на украинската војска во Харков. Ова е прв пат Зеленски да биде виден надвор од Киев ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска ги посети украинските војници на фронтот во североисточниот украински регион Харков, соопштија од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 491 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија Граѓаните ги очекува ...
сите 488 | | | веќе видена

Таканаречениот ‘француски предлог’ содржи многу основни бугарски барања, но воопшто можеше да биде многу поуспешен, вклучително и бугарско-македонскиот ...
сите 849 | | | веќе видена

Македонија доживеа тотален дебакл и трајно нарушување на преговарачките позиции со Бугарија заради ненародната и неспособна власт предводена од СДСМ и ДУИ, се ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека пензиите од 1 јануари ќе бидат зголемени за 19,1 отсто, што е најголемо зголемување. Тој објави и ...
сите 262 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на преговорите меѓу Македонија и ЕУ за членство во Унијата, по неуспешниот ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Киев ја исклучи можноста за примирје или отстапки за Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: