Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?


Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
| | веќе видена | слични

Името на поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер кој неодамна наполни 99 години, се најде на веб-страницата Миротворец („Миротворец“). Ознаен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ соопшти дека незадоволството на работниците од јавниот сектор е огромно и од тие причини на денешната седница ...
сите 471 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 211 | | | веќе видена

Светот се соочува со „катастрофа“ поради сè поголемиот недостиг од храна, нагласи денеска преку видео линк генералниот секретар на Обединетите Нации (ОН), ...
сите 399 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, повторно реагираше на Твитер, во врска со Бугарија, во која наведува дека „вистинските пријатели не си наштетуваат еден на друг, ...
сите 487 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 203 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 183 | | | веќе видена

Одлуката - на Украина и на Молдавија да им се додели кандидатски статус за влез во Европската Унија, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја нарече „внатрешна ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: