ВМРО-ДПМНЕ: Вредноста на 30.000 денари сега и пред една година не е иста


4 копии
4 копии

Иако опозицијата бараше мерките да траат до крајот на годината, во среда завршува рокот на дел од антикризните мерки по што се очекува дополнително поскапување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Нема продолжување на владините мерки за замрзнување на маржата и ослободување од ДДВ-то на основните прехранбени производи, дознава Сител.Од наредната недела, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако Ковачевски вели, малку кој верувал дека ќе има 500 евра просечна плата, јас велам дека сето тоа повторно е вештачко. Мораме да потенцираме дека малку кој ...
| | веќе видена | слични

Македонија во инфлациска црвена зона, меѓу најлошите во Европа, сподели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. На картата изработена од Фајненшел ...
| | веќе видена | слични

Основните трошоци за живот се двојно зголемени, односно од 30 до 100 проценти, а Македонија во моментот има двоцифрена инфлација. Вака ја коментираше изјавата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
сите 266 | | | веќе видена

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
сите 417 | | | веќе видена

Тајван ја обвини кинеската армија дека во саботата почналa симулација на напад на нејзиниот главен остров, додека Пекинг продолжи со одмаздата за посетата на ...
сите 656 | | | веќе видена

Не постојат никакви гаранции дека Македонија ќе има непрекинато снабдување со гас за претстојната грејна сезона, а во случај на целосна забрана на рускиот гас ...
сите 119 | | | веќе видена

Попретседателот Александар Николоски посочи дека власта на СДСМ во Македонија за само 4 и пол години уништи се што генерации наназад создавале потпишувајќи ...
сите 122 | | | веќе видена

Масовно, гордо и достоинствено, беше одбележан големиот национален празник 2ри Август – Денот на Републиката. Ги воспеваме идеалите на илинденците, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Вредноста на 30.000 денари сега и пред една година не е иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: