Затвори американското „Министерство за вистина“


„Изјавата на премиерот Ковачевски (дека не е портпарол на претседателот на Собранието и дека проблемот кој е наводно од внатрешна природа, требало тие таму во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвори американското „Министерство за вистина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: