Apple преместува дел од производството од Кина во Виетнам и Индија


Откако започна пандемијата на коронавирус која речиси ја парализираше глобалната логистика, западните земји станаа свесни дека треба да почнат да размислуваат ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Apple упати апел до добавувачите да го забрзаат производството во време кога сè уште се во сила мерките против пандемијата на коронавирус, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема нови моменти во однос на предлогот на француското претседателство со ЕУ за тргање на бугарското вето за евроинтегративниот процес. Разговорите ...
сите 554 | | | веќе видена

Ковачевски да каже што тајно преговара тим од владата во Софија, дали основата е предлогот кој ги уништи Македонските позиции?!Што бара владиниот тим во Софија ...
сите 391 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов, по вчерашниот инцидент во собранието објави статус во кој вели дека време е Милошоски да го напушти ...
сите 220 | | | веќе видена

Предизвиците на македонските евроинтеграции, во пресрет на денешниот самит на НАТО, низ призмата на изјавата на влијателниот Едвард Џозеф дека токму „тоа е ...
сите 364 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјави дека првата меѓувладина конференција на ЕУ со Северна Македонија и Албанија може да се одржи во наредните ...
сите 468 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 220 | | | веќе видена

Бугарскиот претседател Румен Радев на консултациите за формирање нова влада со партијата Има таков народ откри дека темата за Северна Македонија и ...
сите 487 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Apple преместува дел од производството од Кина во Виетнам и Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: