Ердоган ќе попушти за Финска и Шведска во НАТО, само ако…

5 копии
8 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со финската и шведската делегација не биле на очекуваното ниво.Турскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган изјави дека минатонеделните разговори со претставниците на Финска и на Шведска, не го дале очекуваниот резултат. ...
| | веќе видена | слични

Спортски авион со четири патници денеска во 11.25 исчезнал од радарот на хрватските служби за воздухопловна навигација во поширокото подрачје на Слуњ. Авионот ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека минатонеделните разговори на Турција со делегациите од Финска и Шведска не биле на „очекуваното ниво“ и ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека ќе продолжи да го блокира пристапот на Финска и Шведска во НАТО. Ердоган, како што објави РСЕ, рече дека ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседателот Реџеп Тајип Ердоган даде оценки за шведските и финските делегации кои дојдоа во Турција во изминатите неколку дена за да го убедуваат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 318 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган ќе попушти за Финска и Шведска во НАТО, само ако…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: