Москва размислува за размена на украински заробеници за Виктор Медвешчук, пријател на Путин


Русија ќе ја проучи можноста за размена на заробените војници на украинскиот баталјон „Азов“ за Виктор Медведчук, пријателот на Владимир Путин, изјави рускиот ...
| | веќе видена | слични

Инвазијата на руската армија во Украина денеска влезе во својот 96-ти ден. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја објави својата намера телефонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска ги посети припадниците на украинската војска во Харков. Ова е прв пат Зеленски да биде виден надвор од Киев ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска ги посети украинските војници на фронтот во североисточниот украински регион Харков, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Советникот на украинскиот претседател и преговарач во мировните преговори Михаило Подољак изјави дека не може да му се верува на ниту еден договор со Русија. ...
| | веќе видена | слични

За време на телефонски разговор, лидерите на Франција и Германија денеска побараа од Владимир Путин да одржи „директни сериозни разговори“ со украинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 951 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 238 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 188 | | | веќе видена

Унгарија повика на итни мировни преговори за ставање крај на војната меѓу Украина и Русија, предупредувајќи дека продолжениот конфликт ќе предизвика економска ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва размислува за размена на украински заробеници за Виктор Медвешчук, пријател на Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: