ЗЕЛЕНСКИ КОНКРЕТЕН ЗА „А“ И „Б“ ЕУ: Сакаме Украина да влеземе во Европската унија, а не во предворјето тн. Европска политичка заедница


Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
2 копии

Германскиот министер за економија, Роберт Хабек, во неделата изрази длабока загриженост поради „уривањето“ на единството во Европската унија пред самитот во ...
| | веќе видена | слични

Бугарија ќе добие одложување на ембаргото за руската нафта до јуни или декември 2024 година, објави „Блумберг“. Според зборовите на извори упатени во работата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Роскосмос, Дмитриј Рогозин, им предложи на земјите од ЕУ да ја купат и пијат целата руска вотка, за Русија повеќе да не заработува од неа на ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон е се уште нејасен, но отвара многу прашања за иднината на Унијата и дали тоа ќе биде корисно за Украина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта да прифати покачување на платите во јавниот сектор, пари има, нека престанат со крадење, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Велат СДСМ и ДУИ да поддржат зголемување на ...
сите 466 | | | веќе видена

Јазикот, историските прашања надвор од рамката и одредувањето кога да се направат уставните измени се клучните македонски црвени линии, кои ќе одредат дали е ...
сите 633 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Бугарското Национално собрание по неколку часовна расправа го изгласа предлогот за прифаќање на францускиот предлог со дополнетите услови, со 170 гласа за, 37 ...
сите 665 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 193 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата 24 Отворено на телевизија 24, вели дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕЛЕНСКИ КОНКРЕТЕН ЗА „А“ И „Б“ ЕУ: Сакаме Украина да влеземе во Европската унија, а не во предворјето тн. Европска политичка заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: