ВИДЕО и ФОТО| Полугола активистка протрча на црвениот тепих во Кан


Разголена акативистка истрча на црвениот тепих на Меѓународниот кански фестивал во петокот со порака во контекст на војната во Украина, пренесуваат медиумите. ...
| | веќе видена | слични

Гола жена истрчала на црвениот тепих во Кан во знак на протест поради силувањето во Украина. Нејзиното тело беше ишарено со црвена боја испраќајки порака до ...
| | веќе видена | слични

Една од најпознатите руски инфлуенсерки, Викторија Боња, се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал и покрај отворената поддршка за режимот на ...
| | веќе видена | слични

Во неделата на 22 мај, група демонстранти облечени во црно се појавија на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал носејќи голем транспарент со имињата на ...
| | веќе видена | слични

Група демонстрантки облечени во црно упаднаа на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал носејќи голем транспарент на кој беа испишани имиња на 129 жени ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет жени се појавија на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал држејќи транспарент со имињата на 129 жени кои беа убиени во Франција од ...
| | веќе видена | слични

Една од најпознатите руски инфлуенсерки, Викторија Боња, завчера се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал и покрај отворената поддршка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, спречува споделување на доверливи информации на лица кои не ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 160 | | | веќе видена

Мултимилионската инвестиција и електричниот автомобил „E-Go“ кој ќе се произведува во ТИРЗ во Тетово е нашиот влог за идните генерации, објави денеска ...
сите 122 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 417 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО и ФОТО| Полугола активистка протрча на црвениот тепих во Кан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: