Тиквеш најде решение и за Охрид


Екипата на Бенфика е освојувач на ракометната Лига на Европа откако во финалето по продолженијата го совлада Магдебург со 40-39. Мечот се одигра во „Алтис ...
| | веќе видена | слични

Ростов Дон ја освои титулата во рускиот женски шампионат. На втората средба против ЦСКА Москва за кого настапува Сара Ристовска оваа екипа беше поразена со ...
| | веќе видена | слични

Е. Пелистер успеа да дојде до убедлив триумф во последниот меч од ракометната Суперлига и тоа против Бутел со 30:22. Сепак треба да се каже дека гостите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Алкалоид го доби пехарот кој следи за победникот во Првата лига сезонава. Ова е прво големо признание за дебитантот, кој после една година постоење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тиквеш најде решение и за Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: