Војна на шпионите во Украина

Откако се откажа од окупацијата на двата најголеми града во Украина, Киев и Харков, рускиот претседател Владимир Путин ги насочи своите воени амбиции на ...
| | веќе видена | слични

Со недели руските сили ги бомбардираа Северодонецк и Лисичанск, а украинските сили се повлекоа од Лиман. Тие, исто така, ја нарушија одбраната кај Попасна ѝ им ...
| | веќе видена | слични

Борците на групата Вагнер се обвинети за убивање цивили во близина на Киев, што ги прави првите меѓународни платеници кои се соочуваат со обвиненија за воени ...
| | веќе видена | слични

Американскиот магазин „Њузвик“ во својата анализа за досегашниот тек на војната во Украина проверува колку успешна се покажала руската воздушна супериорност во ...
| | веќе видена | слични

Британската кралска морнарица порача дека е подготвена, како дел од коалиција, да испрати воени бродови во Црното море со цел да ја разбијат руската поморска ...
| | веќе видена | слични

Бесни поради воената инвазија која им донесе пустош и стрaдања, Украинците забрзано бришат сѐ што ги потсетува на соседот-агресор. Но, се јавуваат и многу ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи преку соопштение вечерва најостро ги демантираше наводите кои се споменуваат во јавноста дека македонскиот јазик „не е ...
сите 544 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 237 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 175 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војна на шпионите во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: