ПЕТКОВ ТРЕБА ЈАСНО ДА НИ КАЖЕ АКО ДОГОВОРИЛ НЕШТО СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - Јотова го прозва бугарскиот премиер


Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Предложена ли е последна опција за кревање на бугарското вето? Како што објави бугарски Капитал, премиерот Петков на средбата со коалициските партнери настапил ...
| | веќе видена | слични

 Иако засега нема најава за евентуално кревање на ветото, премиерот Петков и претседателот Радев се поевидентно е дека имаат поделени ставови за македонското ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на пратеничката група на партијата на Трифонов, тврди дека партијата на премиерот Петков самостојно туркал кревање на ветото за Македонија, водел ...
| | веќе видена | слични

Скопје смета дека со поддршката од некои меѓународни фактори Бугарија ќе клекне на колена, коментира бившиот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каде што европратеникот Ангел Џамбаски застана во навредите за Македонија, таму продолжи неговиот партиски колега од ВМРО-БНД, почесниот претседател Красимир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарски „Капитал“ јавува дека за време на коалицискиот совет, премиерот Кирил Петков најавил дека ќе бара условите што ги постави Бугарија за решавање на ...
| | веќе видена | слични

Бугарски „Капитал“ јавува дека за време на коалицискиот совет, премиерот Петков предложил нешто што се поклопува со сите досегашни барања на официјална Софија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 302 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 207 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 342 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕТКОВ ТРЕБА ЈАСНО ДА НИ КАЖЕ АКО ДОГОВОРИЛ НЕШТО СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - Јотова го прозва бугарскиот премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: