СРЕДЕН ВЕК ВО MAКЕДОНИЈА, се продаваат малолетни деца

2 копии

Уставниот суд на Зимбабве одлучи дека границата за согласност за сексуален однос треба да се подигне на 18 години. Со тоа, Судот ги прогласи за неуставни ...
| | веќе видена | слични

Како што информираа од Европол, криминалната мрежа користела млади жени вработени како одржувачи на домовите, односно како готвачки и чистачки, за да измамат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 565 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРЕДЕН ВЕК ВО MAКЕДОНИЈА, се продаваат малолетни деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: