ЗЕЛЕНСКИ: Го скршивме рбетот на руската армија


2 копии

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска ги посети припадниците на украинската војска во Харков. Ова е прв пат Зеленски да биде виден надвор од Киев ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска ги посети украинските војници на фронтот во североисточниот украински регион Харков, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Името на поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер кој неодамна наполни 99 години, се најде на веб-страницата Миротворец („Миротворец“). Ознаен ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер предложил давање на територијални отстапки на Москва за да се стави крај на војната во Украина. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски министер за надворешни работи Хенри Кисинџер предложи давање територијални отстапки на Москва за да се стави крај на војната во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕЛЕНСКИ: Го скршивме рбетот на руската армија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: