Столтенберг: Мора да се земе предвид загриженоста на сите сојузници

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска му порача на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг дека Анкара нема позитивно да гледа на членството ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со шведската и финската делегација „не биле на очекуваното ниво“, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека минатонеделните разговори на Турција со делегациите од Финска и Шведска не биле на „очекуваното ниво“ и ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека ќе продолжи да го блокира пристапот на Финска и Шведска во НАТО. Ердоган, како што објави РСЕ, рече дека ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседателот Реџеп Тајип Ердоган даде оценки за шведските и финските делегации кои дојдоа во Турција во изминатите неколку дена за да го убедуваат да ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот мнистер за одбрана Нико Пелеши изјави дека неговата земја е безбедна со НАТО, додавајќи дека доколку се допре и педа од земјата ќе реагира ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека е убеден оти приговорите на Турција за влезот на Финска и Шведска во НАТО може брзо да се ...
| | веќе видена | слични

Финскиот министер за надворешни работи Пека Хавист изрази оптимизам дека порано или подоцна Финска и Шведска ќе бидат членки на НАТО и рече дека разговорите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 557 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 481 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Мора да се земе предвид загриженоста на сите сојузници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: