„Црвено-црните“ добиваат уште едно засилување: Павел Андреев потврди дека кариерата ја продолжува во Вардар!

Вардар 1961 веќе се подготвува за предизвиците во следната сезона. Тимот на „црвено-црните“ веќе е активен на трансфер пазарот, па по Цехте, Анѓелиќ и Дуарте, ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот ракометар на Вардар, централниот бек Стефан Крстевски е нов член на суперлигашот Бутел Скопје, потпишувајќи едногодишен договор. 23-годишниот ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Вардар вчера ја освои титулата во домашниот шампионат со што официјално ја заокружи сезоната со двојна круна. Дел од составот кој ја освои оваа двојна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 306 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Црвено-црните“ добиваат уште едно засилување: Павел Андреев потврди дека кариерата ја продолжува во Вардар!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: