АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ РЕАГИРА: Проруските Чеченци заедно ја слават годишнината на ДУИ и на Кадиров во Собранието на членка на НАТО


Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
| | веќе видена | слични
16 копии

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за Обнова на Македонија ќе поднесе интерпелација за претседателот на Собранието на Македонија заради недоличното однесување, сите ...
| | веќе видена | слични

„Изјавата на премиерот Ковачевски (дека не е портпарол на претседателот на Собранието и дека проблемот кој е наводно од внатрешна природа, требало тие таму во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ковачевски не смее да го осуди Џафери и да побара одговорност од него од страв дека ДУИ ќе му излезе од влада. Сликата која ја гледаме деновиве, каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Џафери ги понижи вработените во Собранието, државата и ја загрозува безбедноста, а Ковачевски молчи за да не му падне владата. Талат Џафери во период од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Џафери ги понижи вработените во Собранието, државата и ја загрозува безбедноста, а Ковачевски молчи за да не му падне владата, истакна на денешната ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери во период од неколку дена направи два тешки скандали. 1. Беше фатен во живо на собранискиот канал како се заканува, пцуе и врши мобинг на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ и Ковачевски решија да застанат во одбрана на примитивното и вулгарно однесување на Талат Џафери. Заради фотелја и пуста власт подготвени се на секаква ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека покрај навредите на собраниските служби претседателот на собранието Талат Џафери направил уште една сериозна грешка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 248 | | | веќе видена

Република Македонија е жртва на дипломатската непособност и незнаење на оваа влада предводена од СДСМ и ДУИ. Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите ...
сите 340 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 732 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 420 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 96 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 16 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ РЕАГИРА: Проруските Чеченци заедно ја слават годишнината на ДУИ и на Кадиров во Собранието на членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: