Еердоган: Турција очекува конкретни чекори од Шведска во борбата против тероризмот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во телефонскиот разговор во саботата со шведската премиеркат Магдалена Андерсон рекол дека Анкара очекува конкретни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган соопшти дека има намера утре телефонски да разговара со рускиот и украинскиот колега, Владимир Путин и Володимир ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со шведската и финската делегација „не биле на очекуваното ниво“, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека минатонеделните разговори на Турција со делегациите од Финска и Шведска не биле на „очекуваното ниво“ и ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека ќе продолжи да го блокира пристапот на Финска и Шведска во НАТО. Ердоган, како што објави РСЕ, рече дека ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседателот Реџеп Тајип Ердоган даде оценки за шведските и финските делегации кои дојдоа во Турција во изминатите неколку дена за да го убедуваат да ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот мнистер за одбрана Нико Пелеши изјави дека неговата земја е безбедна со НАТО, додавајќи дека доколку се допре и педа од земјата ќе реагира ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека е убеден оти приговорите на Турција за влезот на Финска и Шведска во НАТО може брзо да се ...
| | веќе видена | слични

Финскиот министер за надворешни работи Пека Хавист изрази оптимизам дека порано или подоцна Финска и Шведска ќе бидат членки на НАТО и рече дека разговорите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена

Иако јагленот важи за еден од најзагадувачки фосилни горива и е најголемиот „виновник“ за климатскитепромени, сепак, и покрај напорите за негово „откажување“ ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еердоган: Турција очекува конкретни чекори од Шведска во борбата против тероризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: