ПО РАНЦИТЕ ПАДНА И ЌОТЕК: Уапсени тројца британски војници кои синоќа дивееле и кршеле во кафуле во Неготино, а нападнале и полицаец


Тројца британски државјани, кои се учесници во воената вежба која деновиве се одвива на армискиот полигон Криволак, Неготино, синоќа ги вознемирија граѓаните ...
| | веќе видена | слични

На 27.05.2022 во 23.10 часот во СВР Охрид приведен е М.Р.(23) од Охрид. Тој претходно, на бул.„Туристичка“ во Охрид, кога забележал полициски службеници, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
4 копии

На Граничниот премин Деве Баир, за излез од државата вчера била приведена Н.Ј.С.К.(19) од Р.Бугарија, затоа што по извршена пасошка контрола било констатирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПО РАНЦИТЕ ПАДНА И ЌОТЕК: Уапсени тројца британски војници кои синоќа дивееле и кршеле во кафуле во Неготино, а нападнале и полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: