СО КОЈ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ Е ВО КОНТАКТ ГРУЕВСКИ - прашува Дарко Каевски од СДСМ


Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
| | веќе видена | слични

Немам валидни информации околу околностите за бегството на Груевски. Она што е факт е дека во Унгарија судот донесе решение. За оваа одлука е известен самиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По советничката група на СДСМ и Левица денеска излезе со изјава дека нарушен е интегритетот на советниците на Општина Битола од страна на владеачката структура ...
| | веќе видена | слични

Советници од СДСМ и Левица од Битола се сомневаат во упад во службените компјутери од страна на ВМРО – ДПМНЕ која го има мнозинство во општинскиот Совет. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ обвини дека локалната власт во Битола предводена од ВМРО – ДПМНЕ и градоначалникот го срушиле интегритетот на Советот на Општина Битола. -Постојат индиции ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Осудениот криминалец во бегство Никола Груевски објави дека е во редовна комуникација со градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, е наведено во соопштението ...
| | веќе видена | слични

Откако поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Унгарија објави дека редовно комуницира со градоначалниците од ВМРО – ДПМНЕ, од СДСМ прашуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Со големо мнозинство пратениците од 47. Народно собрание на Бугарија се согласија да биде ставена како прва точка на дневниот ред на Парламентот ...
сите 1331 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 206 | | | веќе видена

Според Османи, францускиот предлог не е конечен, а надлежните молчеле за процесот досега за да не влијаат на случувањата во Бугарија. Маричиќ обвинува за ...
сите 248 | | | веќе видена

Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека ...
сите 188 | | | веќе видена

Ние веќе ги најавивме некои чекори и гледате што се случува во Собранието, имаме една активна блокада на македонскиот Парламент каде што не ги гласаме законите ...
сите 477 | | | веќе видена

Одлуката - на Украина и на Молдавија да им се додели кандидатски статус за влез во Европската Унија, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја нарече „внатрешна ...
сите 344 | | | веќе видена

Јас подолго време предупредував доколку доживееме дебакл во овие разговори дека ќе барам одговорност прво до министерот за надврошени работи, понатаму ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО КОЈ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ Е ВО КОНТАКТ ГРУЕВСКИ - прашува Дарко Каевски од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: