Зеленски предлага формален меѓународен договор за надомест на штетата со конфискација на рускиот имот

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера предложи да се воспостави формален договор со сојузничките земји за обезбедување компензација од Русија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вели дека времето за ослободување на Украина е „сѐ поблиску“, како и дека е само прашање на време кога ќе „врати сѐ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски вели дека ситуацијата е неописливо тешка на истокот на земјата, каде што руските сили напредуваат изминатите ...
| | веќе видена | слични

Украинските вооружени сили ги обвинија руските власти на Крим дека им наредиле на болниците да одбиваат цивилни пациенти за да ги ослободат креветите за ...
| | веќе видена | слични

Советникот на украинскиот претседател и преговарач во мировните преговори Михаило Подољак изјави дека не може да му се верува на ниту еден договор со Русија. ...
| | веќе видена | слични

За време на телефонски разговор, лидерите на Франција и Германија денеска побараа од Владимир Путин да одржи „директни сериозни разговори“ со украинскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
11 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави дека Русија лаже ако мисли дека Лиман или Северодоњецк ќе бидат нејзини. – Донбас ќе биде украински, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 595 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 302 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски предлага формален меѓународен договор за надомест на штетата со конфискација на рускиот имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: