Приведен шверцер на мигранти


4 копии
3 копии

Полицијата синоќа приведе седум лица поради дрога при извршена контрола на посетители на музички концерт во објект на подрачјето на Карпош и во два ...
| | веќе видена | слични

Седум луѓе се приведени вчера вечер во полицијата рација на музички концерт и во два угостителски објекти во Скопје. Кај сите нив била пронајдена дрога. К ај ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајната полиција на територијата на Скопје вчера изрекла вкупно 184 мерки, меѓу кои: за возење повеќе од дозволената брзина 25 санкции, 38 мерки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 28.05.2022 по претходно преземени мерки и активности, од страна на полициски службеници од Единица за внатрешни работи - ОКР Аеродром и Драчево при СВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната прес конференција би сакал да ја искористам за подетално да ги претставам шесте забелешки кои што ВМРО-ДПМНЕ со аргументи ги има посочено како клучни ...
сите 451 | | | веќе видена

Од Собранието потврдија дека е доставена „Информација за содржината на предлог преговарачката рамка за пристапните преговори на Република Северна Македонија со ...
сите 570 | | | веќе видена

Сегашниот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел кој дојде да ги убедува Македонците да го прифатат францускиот предлог беше избркан од позицијата премиер ...
сите 197 | | | веќе видена

Таравари денеска во Студио 10 изјави дека протестите пред приватен хотел или во населба каде повеќето се Албанци е провокација. Хотелот завчера бил демолиран ...
сите 240 | | | веќе видена

Отпочнување на преговорите или отфралење на предлогот со надеж дека некогаш во иднина ќе добиеме подобар. Што и да биде одлуката за Францускиот предлог, ...
сите 196 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон и се обрати на британската јавност поднесувајќи ја својата оставка.На почетокот на своето обраќање Џонсон им се заблагодари на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен шверцер на мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: