КОМАНДАНТОТ НА АЗОВ ИЗВЕДЕН ОД ЧЕЛИЧАРНИЦАТА СО ПОСЕБНО ОКЛОПНО ВОЗИЛО - Русија тврди дека се предале последните припадници на украинските сили


Руското Министерство за одбрана синоќа соопшти дека министерот Сергеј Шојгу го информирал рускиот претседател Владимир Путин за „целосно ослободување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вели дека времето за ослободување на Украина е „сѐ поблиску“, како и дека е само прашање на време кога ќе „врати сѐ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски вели дека ситуацијата е неописливо тешка на истокот на земјата, каде што руските сили напредуваат изминатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинските вооружени сили ги обвинија руските власти на Крим дека им наредиле на болниците да одбиваат цивилни пациенти за да ги ослободат креветите за ...
| | веќе видена | слични

Советникот на украинскиот претседател и преговарач во мировните преговори Михаило Подољак изјави дека не може да му се верува на ниту еден договор со Русија. ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон и со германскиот канцелар Олаф Шолц при што ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц во саботата во телефонскиот разговор со рускиот претседател Владимир Путин го повикале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 755 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 481 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМАНДАНТОТ НА АЗОВ ИЗВЕДЕН ОД ЧЕЛИЧАРНИЦАТА СО ПОСЕБНО ОКЛОПНО ВОЗИЛО - Русија тврди дека се предале последните припадници на украинските сили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: