Ребалансот на Буџетот пред Владата, се предлага да нема дирекно замрзнување на цените

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека Владата на денешната седница ќе го разгледа ребалансот на Буџетот, но ќе расправа и околу потребата од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се бараат 900 милиони евра за враќање на долгови од претходните Влади, посочи министерот за економија, Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Click Plus“ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и ...
| | веќе видена | слични

Над 700 милиони евра приходи за 2021 година и над 25 милиони евра профит за само 8 супермаркети. На оваа тема вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само осум супермаркети оствариле над 700 милиони евра приходи за 2021 година и над 25 милиони евра профит. Mинистерот за економија Крешник Бектеши во магазин ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ивор Мицковски реагира на зборовите на министерот за економија дека 900 милиони евра заем ќе ги употребат за враќање на долгови на претходните влади. Секоја ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва информира дека се бара голем дел од заемот од ММФ, кој е предвиден да изнсува 900 милиони евра, за враќање на ...
| | веќе видена | слични

Од новото задолжување на Владата во износ од 900 милиони евра, 100 милиони ќе бидат директно за граѓаните, изјави вечерва министерот за економија, Крешник ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 304 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 217 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ребалансот на Буџетот пред Владата, се предлага да нема дирекно замрзнување на цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: