ЕКСПЛОЗИЈА НА КОВИД 19 ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА - петти ден по ред се пријавуваат по над 200.000 новозаразени

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
6 копии

Кинеското Министерство за здравство денеска соопшти дека во северноисточната провинција Џилин што се граничи со Северна Кореја се регистрирани локални ...
| | веќе видена | слични

Локално пренесување на инфекции со Ковид од непознато потекло е забележано во пограничните области во североисточната кинеска провинција Џилин, која дели долга ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах изјави дека владата планира да ги укине епидемиолошките правила во текот на летото, според кои на патниците за ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на корона во Северна Кореја може да доведе до зголемување на мртвородени бебиња, бидејќи бремените жени за кои се смета дека страдаат од вирусот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 217 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 350 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 398 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 611 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСПЛОЗИЈА НА КОВИД 19 ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА - петти ден по ред се пријавуваат по над 200.000 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: