Русија прогласи победа во Мариупол


Русија покажа дека е подготвена да го искористи глобалниот пристап кон храната за своите политички цели, а потоа да се претстави како разумен актер и да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето ноќно обраќање рече дека ослободувањето на Украина е се поблиску секој ден и дека е само прашање на време ...
| | веќе видена | слични

Војната во Украина од минута во минута08:22 – Украина: Руските власти на Крим ги одбиваат цивилните пациенти за да направат место за ранетите ...
| | веќе видена | слични

Украинските вооружени сили ги обвинија руските власти на Крим дека им наредиле на болниците да одбиваат цивилни пациенти за да ги ослободат креветите за ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот на украинската област Луганск, Серхиј Хајдај денеска изјави дека во тој источен регион, што речиси целосно е под руска контрола, се наоѓаат околу ...
| | веќе видена | слични

Русија ја засилува офанзивата во украинскиот источен регион Донбас составен од провинциите Луганск и Доњецк. Во фокусот е воспоставување на целосна контрола ...
| | веќе видена | слични

Русите нема да можат да го заземат регионот Луганск во наредните денови, како што предвидуваа аналитичарите. Ќе имаме доволно сила и ресурси да се браниме. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 300 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија прогласи победа во Мариупол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: