Што ќе биде со НОВАТА ЦЕНА НА СТРУЈАТА? Ако биде вака…


7 копии

Верувам дека оваа година производството на електрична енергија ќе се стабилизира и ќе биде далеку повисоко отколку што беше во изминатиот период, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски на средбата „Преку праведна енергетска транзиција до одржлив раст и развој“ организрана ...
| | веќе видена | слични

Тркалезна маса на тема „Преку праведна енергетска транзиција до одржлив раст и развој“ ќе се одржи денеска во Скопје, во организација на Фондацијата „Фридрих ...
| | веќе видена | слични

 –Овој настан има за цел да промовира дијалог помеѓу сите засегнати страни на теми од релевантно значење за иднината на енергетскиот сектор во РС Македонија, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата нема да дозволи големо зголемување на цената на струјата. Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски , информира дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 611 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 389 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 221 | | | веќе видена

Ердован Шабаноски (Прилеп, 24 октомври 1980 – на автопатот Скопје – Тетово, Карпалак, 8 август 2001) бил македонски бранител со ромско потелко, резервист во ...
сите 54 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 67 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 114 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе биде со НОВАТА ЦЕНА НА СТРУЈАТА? Ако биде вака…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: