Судот и СЈО ЌЕ ГО ПОЗЛАТАТ ФИЈАТ ЦАНОСКИ


Немам валидни информации околу околностите за бегството на Груевски. Она што е факт е дека во Унгарија судот донесе решение. За оваа одлука е известен самиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Осудениот криминалец во бегство Никола Груевски објави дека е во редовна комуникација со градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, е наведено во соопштението ...
| | веќе видена | слични

Откако поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Унгарија објави дека редовно комуницира со градоначалниците од ВМРО – ДПМНЕ, од СДСМ прашуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
| | веќе видена | слични

Вообичаено,  веднаш по  изрекувањето  на пресуда со свој  став  излезе  повеќекратниот  осуденик во бегство, Никола Груевски. Но овој пат Груевски откри нови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штрајкувачкиот одбор​ - Претседателството на ССМ дискутираше за активностите кои се спроведуваат со генералниот штрајк. Сојузот на синдикатите на Македонија ...
сите 278 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните Нема ...
сите 351 | | | веќе видена

Два дена молк од страна на Ковачевски, Османи и Маричиќ за тоа кој направил, кога направил и каков хибриден напад имало во Македонија, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 390 | | | веќе видена

-Доколку се најде решение за ова спорно прашање со протоколите, останатиот дел од францускиот предлог е решение кое е прифатливо за нас. Ова во емисијата „10 ...
сите 153 | | | веќе видена

На 26.06.2022 во временскиот период од 00.30 до 03.00 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Единица за недозволена ...
сите 488 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вчера врачи вербална нота до бугарското МНР во која најостро ги осудува написите „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се ...
сите 669 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 405 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот и СЈО ЌЕ ГО ПОЗЛАТАТ ФИЈАТ ЦАНОСКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: