Скопје сака да ги почне преговорите со ЕУ, но не по секоја цена


Каде што европратеникот Ангел Џамбаски застана во навредите за Македонија, таму продолжи неговиот партиски колега од ВМРО-БНД, почесниот претседател Красимир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарски „Капитал“ јавува дека за време на коалицискиот совет, премиерот Кирил Петков најавил дека ќе бара условите што ги постави Бугарија за решавање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарски „Капитал“ јавува дека за време на коалицискиот совет, премиерот Петков предложил нешто што се поклопува со сите досегашни барања на официјална Софија. ...
| | веќе видена | слични

Ниту вчерашниот 3 часовен состанок на коалициските партнери во бугарската Влада не донесе промени на бугарската политичка сцена. Секое постигнато решение со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Проблемот со европската интеграција на Република Северна Македонија не е централен за бугарскиот политички државен врв. Во оваа состојба во која што ни е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секое постигнато решение со Македонија ќе треба да добие поддршка од бугарските пратеници кои ќе се водат според „црвените линии“ зацртани во Декларација за ...
| | веќе видена | слични

Состанокот на владејачката коалиција во Софија на кој се разговараше за бугарската позиција за Македонија, заврши со согласност дека за Бугарија е најважно да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 318 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје сака да ги почне преговорите со ЕУ, но не по секоја цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: