Поради скапото производство на храна, македонските земјоделци не сакаат да работат на нивите


Неизорани ниви, обраснати со трева. Ваквата, се почеста слика на обработливата земја во Македонија се чини дека се уште не е причина за црвен аларм во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ек на светска криза за храна, Ковачевски и Николовски наместо да обезбедат откуп за земјоделските производи, му дадоа на Заев 1.4 милиони. Со месеци на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Тони Јаревски на вчерашната собраниската седница за поставување на пратенички прашања, постави прашања за што се трошат парите од ...
| | веќе видена | слични

1 Од мали ја знаеме приказната за Насрадин оџа. Кога му се ределе еден по еден и му барале пари. А тој им викал: Нема гајле, оди земи си од грнето, ама после ...
| | веќе видена | слични

Преработувачите на овошје и зеленчук предупредуваат дека ги црпат последните резерви, како во обртни средства, така и во залихи. „На подолг рок неминовно ќе ...
| | веќе видена | слични

Се соочуваме со инфлација, а на светот му се заканува криза со храна поради војната во Украина, и затоа ги прашавме земјоделците дали доколку имаме парцела на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не запира растот на потрошувачките и станбените кредити. И покрај кризата, граѓаните не размислуваат дали да земат кредит за да задоволат некоја тековна ...
| | веќе видена | слични

Доколку би купиле стан во 2010 година, тогаш тој би бил за 14,7 проценти поевтин отколку сега. Но, најголем раст на цените е направен во последната година, ...
| | веќе видена | слични

Веќе е познато дека во нашата земја младите тешко се одлучуваат да си заминат од родителскиот дом. Животните одлуки за купување сопствен стан или за иселување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комуналните претпријатија од Брегалничкиот регион се пред финансиски колапс. Цените на електричната енергија, кои вртоглаво растат им ги празнат сметките, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради скапото производство на храна, македонските земјоделци не сакаат да работат на нивите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: