Бектеши вели дека евтината струја во ноќните часови ќе остане, високата тарифа ќе биде со нови цени


Нема да има никаква измена во делот на евтината тарифа од 22:00 – 07:00 часот, ќе се интервенира само во високата тарифа, рече денеска министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Верувам дека оваа година производството на електрична енергија ќе се стабилизира и ќе биде далеку повисоко отколку што беше во изминатиот период, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски на средбата „Преку праведна енергетска транзиција до одржлив раст и развој“ организрана ...
| | веќе видена | слични

Тркалезна маса на тема „Преку праведна енергетска транзиција до одржлив раст и развој“ ќе се одржи денеска во Скопје, во организација на Фондацијата „Фридрих ...
| | веќе видена | слични

 –Овој настан има за цел да промовира дијалог помеѓу сите засегнати страни на теми од релевантно значење за иднината на енергетскиот сектор во РС Македонија, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата нема да дозволи големо зголемување на цената на струјата. Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски , информира дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 434 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 217 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 267 | | | веќе видена

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши вели дека евтината струја во ноќните часови ќе остане, високата тарифа ќе биде со нови цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: