Владата го утврди ребалансот на Буџетот - ќе има ли нови мерки?


2 копии

На новинарско прашање за тоа како тој гледа на она што вчера го објави првиот регулатор во врска со општините кои формирале јавни претпријатија и преку нив ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата од 1 јули од најмалку 10 отсто ќе биде поради недомаќинското работење на власта. Причините да не се бараат во општините, како што ...
| | веќе видена | слични

Хаваријата која се случи изминативе денови во РЕК Битола е вистинската слика за раководењето на СДСМ и ДУИ со енергетскиот систем во државата. Единствено што ...
| | веќе видена | слични

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавува средба за формирање став, по објавата на претседателот на Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

АД ЕСМ со соопштение реагираше на денешната прес-конференција на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кое го пренесуваме во целост: Го ...
| | веќе видена | слични

Силното невреме од дожд и град предизвика поплави и големи сливови на вода во рудникот Суводол, од каде се носат најголемите количини јаглен за РЕК Битола. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешната негова посета во Прилеп зборуваше за најавеното поскапување на струја кое го најави власта и ...
| | веќе видена | слични

Намаленото производство на струја од страна на државни електрани и неодговорното работење на раководството на ЕЛЕМ повторно ќе удри по џебот на граѓаните - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 747 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Република Македонија е жртва на дипломатската непособност и незнаење на оваа влада предводена од СДСМ и ДУИ. Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите ...
сите 342 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Трагичната несреќа на обиколницата „Мајка Тереза“ која што се случи синоќа беше фатална за 40 годишна скопјанка од Трубарево. Несреќната жена била сопатник на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го утврди ребалансот на Буџетот - ќе има ли нови мерки?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: